עובדים זרים לסיעוד


בן משפחה אהוב נקלע למצב סיעודי וזקוק סיוע 24 שעות ביממה?
חברת גולדמן היא חברה ירושלמית ותיקה, שצברה במשך 35 שנים מוניטין של חברה משפחתית, מוערכת מאוד ע"י אנשי מקצוע ולקוחות, בהיותה סולידית, אמינה ומקצועית, מעסיקה צוות מקצועי יציב ומנוסה מאוד בתחום הגריאטרי, הקשוב מאוד למטופלים ובני משפחותיהם, בעל מודעות גבוהה לשרות ושם את טובת המטופל במרכז. 
  
למידע נוסף ותאום ביקור בית של עובד סוציאלי ליעוץ, אפיון צרכים ומיצוי זכויות- פנה אלינו

התנאים לזכאות להעסקת עובד זר

10/07/2016

התנאים לזכאות להעסקת עובד זר בענף הסיעוד:

מניסיוננו, ההחלטה להעסיק מטפל זר עבור קרוב משפחה הינה מורכבת הן מבחינה מקצועית והן מבחינה רגשית ומלווה לא אחת בחששות.
צוות אנשי המקצוע בגולדמן ישמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם בהחלטה  להעסיק מטפל זר, לסייע ולעזור לכם בכל שאלה או בעיה, וללוות אתכם לאורך כל שלבי התהליך.

אנו מביאים בפניכם מידע תמציתי וחשוב לגבי העסקת מטפל זר, על פי חוקי מדינת ישראל. חשוב להבהיר שמסמך זה לא מהווה תחליף למידע שיימסר לכם ע"י הרשויות והלשכות הפרטיות המוסמכות להשמת עובדים זרים בענף הסיעוד.
כמו כן, החוקים והנהלים משתנים מעת לעת, ולכן חשוב לעקוב אחרי שינויים ועדכונים מולנו ובאתרי האינטרנט הרלוונטיים, וכמובן להתייעץ איתנו בכל שאלה.

*  היתר להעסקת עובד זר בתחום שירותי הסיעוד ניתן על ידי הרשויות רק למטופל הזקוק לטיפול או להשגחה במשך רוב שעות היממה במהלך שבוע עבודה מלא. 
לכן, אין היתר להעסיק מטפל זר במשרה חלקית או במשך מספר שעות או ימים בשבוע בלבד, ומטופל הזקוק לסיוע במשך מספר שעות בודדות ביום או מספר ימים בשבוע בלבד מוזמן להיעזר במטפל/ת ישראלי/ת מנוסה, באמצעות חברתנו.

* מטופל הזקוק לסיוע במשך מרבית שעות היממה ואינו שוהה במסגרת מוסדית (למעט בדיור מוגן) יוכל לפנות, באופן עצמאי או באמצעות לשכה פרטית בעלת היתר להשמת עובדים זרים בענף הסיעוד, לקבלת היתר להעסקת עובד זר, ויהיה מחויב למספר תנאים בסיסים בהם:
- להיות רשום אצל אחת הלשכות הפרטיות בעלות היתר להבאה, תיווך וטיפול בעובדים זרים
- להעסיק את העובד הזר במתן טיפול סיעודי ועזרה סבירה במשק בית עבור המטופל שעל שמו ניתן ההיתר, במשרה מלאה לפחות.
-לספק לעובד מגורים הולמים בביתו של המטופל
.
-להעסיק רק עובד זר בעל רישיון עבודה (ב/ -1 ענף סיעוד) בתוקף
.
-להעסיק את העובד בהתאם לחוק, ובכל זה לספק לעובד הזר מגורים הולמים בביתו של המטופל, להסדיר לעובד הזר ביטוח רפואי וביטוח לאומי כדין, לשלם שכרו של העובד, מידי חודש, לחשבון בנק שיפתח על שמו.  

אם בן המשפחה שלכם, זכאי לגמלת סיעוד מטעם המוסד לביטוח לאומי, ומסתייע במטפל זר בהיתר, נוכל לסייע בכך שנעסיק את המטפל בהיקף הזכאות שאושר לכם מביטוח לאומי, נעמיד לרשותכם קורסים והדרכה מקצועית למטפל , נלווה אתכם ואת המטפל בייעוץ מקצועי על ידי עובד/ת סוציאלי/ת המתמחות בסיעוד, נבצע  ביקורי בית תקופתיים לצורך בקרה, הדרכה ומעקב אחרי הטיפול נסייע באיתור מטפל מחליף במקרה של היעדרות המטפל הזר בשל חופשה או מחלה
ונייעץ בנושא תנאי העסקתו של המטפל.

לסיוע באפיון צרכים ע"י עובד סוציאלי, להתייעצות טרם פניה לחברת השמה לעובדים זרים לסיעוד ולסיוע בהעסקת מטפל זר במסגרת חוק ביטוח סיעוד ניתן לפנות לעובד/ת סוציאלי בחברתנו

הדפס
© כל הזכויות שמורות לגולדמן שירותי סיעוד